Bahsine
Bahsine

Cameron Diaz

Cameron Michelle Diaz (D.30 Ağustos 1972) Amerikalı eski aktris, yazar, yapımcı ve model. Kariyeri boyunca sık sık komedilerde rol aldı ve dramatik filmlerde eleştirel beğeni topladı. Ödülleri arasında dört Altın Küre Ödülü adaylığı, üç Screen Actors Guild Ödülü adaylığı ve New York Film Eleştirmenleri Ödülü yer alıyor. 2013 yılında Hollywood'da 40 yaşın üzerindeki en yüksek ücretli aktris seçildi. 2018 itibariyle ABD diaz'ın filmlerinin yerli gişe hasılatı 3 milyar ABD dolarını aştı ve dünya çapında gişe hasılatı 7 milyar ABD dolarını aştı ve onu beşinci en yüksek hasılat yapan ABD yerli gişe oyuncusu yaptı.

San Diego, Kaliforniya'da doğan Diaz, Long Beach'te büyüdü. Hala lisedeyken, Elite Model Management ile bir model sözleşmesi imzaladı. İlk filmini 21 yaşında Jim Carrey'nin karşısında the Mask (1994) komedisinde yaptı. Daha sonra destekleyici bir rol daha önce itibari Mary gibi Komedi veya müzikalde En İyi Kadın Oyuncu için artan şöhret ve Altın Küre adaylığı getiren (1998) Mary Hakkında bir Şeyler Farrelly kardeşlerin komedisi görünen (1997) en İyi Arkadaşım evleniyor olarak rol aldı. Aşağıdaki iki projesi - Any Given Sunday spor draması ve Spike Jonze'nin John Malkovich (her ikisi de 1999) olan sürrealist fantezisi—diaz'a dramatik bir aktris olarak ün kazandırdı ve ikincisi ona ikinci bir Altın Küre adaylığı kazandı.

Diaz, vanilla Sky (2001) ' daki destekleyici rolü için üçüncü bir Altın Küre adaylığı kazandı ve 2000'lerin başında Charlie'nin Melekleri (2000) ve devam filmi Charlie'nin Melekleri: Full Throttle (2003) dahil olmak üzere çok sayıda yüksek profilli filmde yer aldı. 2003 yılında Martin Scorsese'nin dördüncü Altın Küre adaylığını kazandığı epik New York çeteleri döneminde rol aldı. Sonraki filmleri arasında ayakkabılarındaki dramatik komediler (2005) ve tatil (2006) ve psikolojik gerilim filmi the Box (2009) yer aldı. Diaz, 2011 yılında The Green Hornet'te destekleyici bir rol oynadı ve ardından Bad Teacher (2011) ve The Other Woman (2014) komedilerinde rol aldı. Diaz'ın son oyunculuk rolü Will Gluck'un Annie'nin 2014 film uyarlamasıydı.

Diaz ayrıca iki sağlık kitabı yazdı: vücut Kitabı (2013), New York Times'ın en çok satan Kitabı ve uzun ömür Kitabı (2016).

 1. Şrek 4: Sonsuza Dek Mutlu Full HD Türkçe Dublaj izle
  Tüm Bilgiler
  Şrek 4: Sonsuza Dek Mutlu Full HD Türkçe Dublaj izle Aile Filmleri, Animasyon Filmleri 
  Türkçe Dublaj
  Şrek ve eşi Prenses Fiona, çocukları ile mesut bir şekilde hayatını sürdürmektedir. Bu mutluluklarına arkadaşları çizmeli kedi, eşek ve eşeğin yavruları da eşlik etmektedir. Zaman sanki tersine dönmüş gibidir. Bu iyi aile babası rolü gün geçtikçe Şrek'e sıkıcı gelmeye başlamıştır. Artık, etrafındakileri korkutup kendisinden kaçırmış olduğu eski günlerdeki durumundan oldukça farklıdır. Kendisini hakiki bir dev gibi hissetmekte olduğu günleri oldukça özleyen Şrek, tehlikeli kalpli Rumpelstilzchen ile bir anlaşma imzalayacaktır. Gerçekte Rumpelstilzchen, onu kandırmıştır. Şrek anlaşmanın ardından kendisini değişik bir yerde, değişik bir zamanda bulacaktır. Bu dünyanın kralı ise Rumpelstilzchen ve bu yeni dünyada devler avlanıyordur. Şrek, prenses Fiona ile hiç karşılaşmamıştır. Hemde eski dostları da onunla tanıştıklarını dahi hatırlamamaktadır. Şrek'in yeni görevi her şeyi eski haline çevirmek ve gerçek aşkı ile dostlarını yeniden kazanabilmektir. Sitemizden 720p kalitesinde Şrek: Sonsuza Dek Mutlu Full HD olarak izleyebilirsiniz. Shrek Forever After film izleyicilerine iyi seyirler dileriz.
  • 2010
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 6.3
  • 1.960
  • 0
  Şrek 3 Türkçe Dublaj izle
  Tüm Bilgiler
  Şrek 3 Türkçe Dublaj izle Animasyon Filmleri, Komedi Filmleri 
  Türkçe Dublaj
  Kral Harold hastalanmasından dolayı tahtı için uygun bir varis bulmak Shrek'e düşecektir. Aksi halde tahta geçeceği için oldukça sevmekte olduğu bataklıktan ayrılması gerekecektir. Bu konu ile ilgili olarak Eşek ile Çizmeli Kedi'yi görevlendirecek olan Shrek, taht için en iyi varis olarak gördüğü kişiyi gözüne kestirecektir. Bu kişi, Fiona'nın asi ruhlu kuzeni Prens Artie'den bir başkası değildir. Diğer taraftan oldukça uzaklarda Fiona'yı zamanında yüzüstü bırakıp terk eden eski nişanlısı Prens Charming, tahtı ele geçirebilmek üzere peri masallarından toplamış olduğu kötü adamlar ordusu ile kentte fırtınalar estirecektir. Fakat kenti savunmaya kararlı olan Fiona ile annesi Kraliçe Lillian'ın peri masallarındaki iyi insanları yanlarına topladığından haberi bulunmamaktadır. Shrek, Eşek ve Çizmeli Kedi'nin, geleceğin kralı olarak gördükleri Artie'yi oldukça mükemmel olabilmesi için değiştirme çabası devam ederken, diğer yanda Fiona ve prensesler ordusu ise Prince Charming'i durdurması gerekmektedir. Bunu başaramazlar ise ortada Artie'nin hakimiyeti altında olacak bir krallık kalmayacaktır. Sitemizden 720p kalitesinde Şrek 3 Full HD olarak izleyebilirsiniz. Shrek the Third film izleyicilerine iyi seyirler dileriz.
  • 2007
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 6.0
  • 2.156
  • 0
  Şrek 2 Türkçe Dublaj izle
  Tüm Bilgiler
  Şrek 2 Türkçe Dublaj izle Aile Filmleri, Animasyon Filmleri 
  Türkçe Dublaj
  Şrek ile Fiona balayından dönmüş, Fiona'nın ailesinden gelmiş olan bir davet mektubu ile karşılaşacaklardır. Fiona'nın kral babası ile kraliçe annesi, yeni evli çifti Uzak Ülke'ye davet etmektedir. Bu durum üzerine yanlarına Eşek'i de alıp yola çıkacaklardır. Prensesin geri dönüşünü kutlayabilmek üzere Uzak Ülke'nin vatandaşları sokaklara dökülmüştür. Kral ve Kraliçe'de sevgili kızlarının ve hiç tanımadıkları damatlarının dönüşünü heyecanlı bir şekilde beklemektedir. Fakat her ikisi de yeni damatlarının dış görünümüne hazırlıklı değildir. Hemde sevgili kızları da oldukça değişmiştir. Şrek ile Fiona'nın bilmediği bazı gerçekler bulunmaktadır. Bu sürpriz evlilik ile beraber Fiona'nın kral babasının geleceğe yönelik planları suya düşecektir. Bunun üzerine o ana kadar ki bütün gelişmeleri tersine çevirebilmek için Fiona'nın Peri Vaftiz Annesinden, Yakışıklı Prensten ve ünlü canavar avcısı Çizmeli Kedi'den yardım isteyecektir. Sitemizden 720p kalitesinde Şrek 2 Full HD olarak izleyebilirsiniz. Shrek 2 film izleyicilerine iyi seyirler dileriz.
  • 2004
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 7.2
  • 1.784
  • 0
  Şrek 1 Türkçe Dublaj izle
  Tüm Bilgiler
  Şrek 1 Türkçe Dublaj izle Animasyon Filmleri, Komedi Filmleri 
  Türkçe Dublaj
  Çirkin görünümlü, yeşil renkli canavar olan Shrek, oldukça mutlu bir hayat sürmektedir. Çamur banyosu yapmaktan ve kendi bataklığında yaşamaktan mutlu olmasına rağmen, etrafındakiler, ayrıca öz anne ve babası bile onun görüntüsüne, pis kokusuna dayanamamaktadır. Fakat Shrek'in kendine güveni tam ve bütün bu olumsuzluklar karşısında moralini bozmamaktadır. Günün birinde güzel prenses Fiona, bir ejderha tarafınca kaçırılacaktır. Duloc ülkesinin büyük bir kızgınlıkla yanıp tutuşan yöneticisi Lord Farquad, prensesi kurtarabilmesi için Shrek'ten yardım isteyecektir. Lord, uygun eş olarak prenses Fiona'yı seçmiş ve onu ejderhaya bırakmaya hiç de niyeti bulunmamaktadır. Sitemizden 720p kalitesinde Şrek Full HD olarak izleyebilirsiniz. Shrek film izleyicilerine iyi seyirler dileriz.
  • 2001
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 7.8
  • 1.807
  • 0
  Gece ve Gündüz Türkçe Dublaj izle
  Tüm Bilgiler
  Gece ve Gündüz Türkçe Dublaj izle Aksiyon Filmleri, Komedi Filmleri 
  Türkçe Dublaj
  Bir başına yaşayan June (Cameron Diaz), oldukça normal bir hayat sürdürmektedir. Kız kardeşinin evliliği için hazırlık yapmakta olan June, tesadüfen bir süper ajan olan Roy Miller (Tom Cruise) ile karşılaşacaktır. June, Milner ile tanışmasının ardından bir dizi maceranın içerisine sürüklenecektir. Ne yaparsa yapsın, tesadüfler onları hep bir arada tutacaktır. Sitemizden 720p kalitesinde Gece ve Gündüz Full HD olarak izleyebilirsiniz. Knight and Day film izleyicilerine iyi seyirler dileriz.
  • 2010
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 6.3
  • 1.436
  • 0
  Kötü Öğretmen Türkçe Dublaj izle
  Tüm Bilgiler
  Kötü Öğretmen Türkçe Dublaj izle Komedi Filmleri 
  Türkçe Dublaj
  Elizabeth Halsey (Cameron Diaz) kırık not vermek ile yetinmemekte olan bir öğretmendir. Diğer taraftan, ağzı bozuk, gaddar ve oldukça münasebetsiz birisidir. İçki içer, kafayı bulur. Kısa bir sürede evlenip para kazanmak durumunda kalmamak ve orta okul öğretmenliğinden ayrılmak için sabırsızlanıyordur. Nişanlısı tarafınca terk edilmesinin ardından, zengin ve yakışıklı yedek öğretmenin (Justin Timberlake) kalbini kazanabilme planlarını hayata geçirecektir. Bu konuda son derecede enerjik meslektaşı Amy (Lucy Punch) ile rekabet etmesi gerekecek, fakat kendisini saygısız beden eğitimi öğretmeninin (Jason Segel) asılma girişimleri ile mücadele ederken bulacaktır. Elizabeth'in akıl almayacak oyunları ve bunların oluşturduğu çılgın sonuçlar öğrencilerini olduğu kadar meslektaşlarını, hatta kendini de hayrete düşürecektir. Sitemizdeki Kötü Öğretmen filmi full hd olarak izleyebilirsiniz. Bad Teacher 720p kalitesindedir, iyi seyirler dileriz.
  • 2011
  • ABD
  • 720P
  • IMDb 5.7
  • 8.234
  • 0
  12
Cameron Diaz Resimleri